Узнайте о новом порядке регистрации сделок с недвижимостью.

Анатолий Сколоцкий публикует статью
1 ноября 2012, 19:29
Анонс:
Прямая линия, Инна Завальная, первый заместитель главы Государственной регистрационной службы Украины.
Узнайте о новом порядке регистрации сделок с недвижимостью.

Завальная: З 1 січня 2013 року державну реєстрацію прав на нерухоме майно будуть  здійснювати 583 відділи державної реєстрації прав  на нерухоме майно реєстраційної служби,  які  працюють в складі відповідних підрозділів управлінь юстиції. Реєстрацію будуть здійснювати 2 653 реєстратора и  6 835  нотаріусів, як спеціальних суб’єктів. В чому різниця? Реєстрацію в територіальних підрозділах  державної реєстраційної служби  будуть здійснювати на новостворене нерухоме майно,  реконструйоване,  те яке не було зареєстроване до  1 січня відповідно до чинного законодавства. Також державні реєстратори будуть здійснювати видачу і оформлення свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Наразі цим у нас займаються органи місцевого самоврядування. А також оформлення видачу  свідоцтв  членам  житлово-будівельних кооперативів, гаражних, дачних, які повністю сплатили свої внески  в разі виходу чи входу в акціонерне товариство – поділу майна,  виділу майна. Нотаріуси будуть здійснювати   державну реєстрацію речових прав  на нерухоме майно, яке уже було  зареєстроване або до 1 січня відповідно до чинного законодавства, або  яке вже виникло і  зареєстроване після 1 січня одночасно з нотаріальним посвідченням. Тобто громадянин , який бажає продати своє нерухоме майно він приходить до нотаріуса, який реєструє його право власності на нерухоме майно в новому  реєстрі. Після чого здійснює нотаріальне посвідчення угоди і одночасно реєструє у нового покупця право власності на нерухоме майно. На  відміну від існуючої системи , коли реєстрацію прав на нерухоме майно яке розташоване на земельних ділянках проводять бюро технічної інвентаризації, реєстрацію прав на земельні ділянки проводять органи по земельним ресурсам. Реєстрацію іпотек, реєстрацію заборон відчуження об’єктів нерухомого майна , реєстрацію правочинів,  реєстрацію податкових застав, проводять нотаріуси. Таку реєстрацію будуть проводити  не в цих реєстрах, а в єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно , який  буде містити інформацію як про нерухоме майно, так  і про права на нього. Тобто  буде існувати один єдиний реєстр.

Ще хотіла б зауважити що при реєстрації прав на нерухоме майно наразі відповідно Верховна Рада буде розглядати зміни до  Декрету «Про державне мито» - встановлюється плата в розмірі 119 грн. за державну реєстрацію  права власності і плата за реєстрацію інших речових прав – 51 грн.. тобто це буде ще на розгляді Верховної Ради.  Що стосується плати за надання витягу, то такий проект  постанови також знаходиться  на погоджені центральних органів виконавчої влади і плата за надання витягу із реєстру

Пропонується встановити в розмірі 120 грн.. За реєстрацію тих прав, які вже були зареєстровані до 1  січня 2013 року  особи звільняються від сплати державного мита.
Текст ответов на вопросы «прямой линии», публикуется в виде сокращенной стенограммы.

Роману СубботеАндрею Буянову и еще 3 пользователям это нравится
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста, .