Анатолий Сколоцкий публикует статью
6 июня 2012, 10:58
2453
Анонс:
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна".

БТІ залишать тільки функції контролю

Законопроект (реєстр. №10286) спрямований на врегулювання відносин у галузі технічної інвентаризації об´єктів нерухомого майна та забезпечення зручного й оперативного обслуговування населення, підприємств, установ та організацій по наданню інвентаризаційних та інформаційних послуг в одній установі.

Зокрема, проектом передбачається, що організацію та забезпечення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна в Україні здійснюють бюро технічної інвентаризації - комунальні підприємства за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна.

Законопроектом визначається й: компетенція центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства у сфері технічної інвентаризації об´єктів нерухомого майна; перелік об´єктів нерухомого майна, які підлягають технічній інвентаризації, та підстави проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.

Згідно із документом, роботи з технічної інвентаризації об´єктів нерухомого майна здійснюються за обов´язковою участю заявника або його довіреної особи, у присутності якого проводиться обстеження з обов´язковим підписанням ним відповідних документів.

Проектом передбачено, що проведення технічної інвентаризації у випадку переходу права власності на об´єкт нерухомого майна не є обов´язковим, проводиться за домовленістю сторін договору. З матеріалів технічної інвентаризації складаються інвентаризаційні справи, технічні паспорти, довідки-характеристики, довідки про відсоток готовності об´єктів нерухомого майна незавершених будівництвом, довідки про розрахунок часток тощо. Технічна інвентаризація об´єктів нерухомого майна, видача відповідних документів, надання відомостей про об´єкти нерухомого майна здійснюється за тарифами, затвердженими органами місцевого самоврядування.

Законопроект визначає, що дані технічної інвентаризації зберігаються на паперових та електронних носіях. Розпорядником інформації з архіву з технічної інформації є відповідний орган місцевого самоврядування. Доступ до архіву забезпечується шляхом надання інформації за письмовими запитами про отримання інформації.
 По материалам: УБР

Юридическая фирма "Барристер" это нравится